PANTUMA Byt Dům Zahrada EAGO koupelna Koupelna Ekonomické Topení Úsporné Topení Krbová Kamna Kotel Sauny Vířivky Solární systémy Tepelná čerpadla Hydromasážní vany Wellness SSWW Sanotechnik

SOLÁRNÍ OHŘEV » Solární systémy

Teplo a teplá vody bez drahých účtů za energii? To dokáže jen slunce! Na rozdíl od dosavadních paliv bude získávání tepla ze slunce rok od roku výhodnější. Solární technika je jistota budoucnosti a navíc umožňuje stát se nezávislými na stále rostoucích cenách energií! Moderní solární systémy účinně přeměňují sluneční energii na teplo a teplou vodu a to i tehdy, pokud zrovna nezáří slunce.

Solární systémy lze jednoduše zkombinovat i s kondenzačními kotli. Takové systémové řešení pak dokáže pracovat velmi efektivně.

 

Solární systém pro přípravu teplé vody lze účelně použít téměř ve všech domácnostech. To platí nejen pro novostavby, ale i pro starší budovy. Mají stejný úsporný potenciál - nezávisle na stavebním slohu a stáří. Plocha kolektorů solárního systému by měla být co nejpřesněji přizpůsobena potřebě teplé vody Vaší domácnosti - tak lze dosáhnout optimálních výsledků a maximální energetické výtěžnosti. Potřebná plocha kolektoru je přibližně 1,2 m² na osobu. Kolektory o ploše 5 m² stačí zásobit čtyřčlennou rodinu dostatkem teplé vody. Solárním systémem lze buď doplnit stávající vytápění nebo s ním lze zcela nově vytvořit energeticky optimalizované řešení pro vytápění a přípravu teplé vody. Čtyřčlenná domácnost bydlící v nízkoenergetickém domě s plochou kolektorů 10 m² a 750 l kombinovaným zásobníkem může ušetřit až 30 % celkových nákladů za energii na vytápění a přípravu teplé vody.

 

Jedním z nejzajímavějších systémových řešení budoucnosti je kombinace efektivní kondenzační techniky se solárními systémy. Moderní kotle s elektronickými řídicími systémy jsou schopné reagovat na intenzitu slunečního záření. Program řídící jednotky je schopen reagovat na intenzitu slunečního záření a tím omezovat spotřebu plynu.

 Vyberte podkategorii:
Nákupní košík
V nákupu pokračujte
kliknutím na celkovou
částku Vašeho zboží.
Celkem:
0,- Kč
Akční nabídka

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím