PANTUMA Byt Dům Zahrada EAGO koupelna Koupelna Ekonomické Topení Úsporné Topení Krbová Kamna Kotel Sauny Vířivky Solární systémy Tepelná čerpadla Hydromasážní vany Wellness SSWW Sanotechnik

TOPENÍ » Kotle » Plynové kotle » PROTHERM » Stacionární plynové kotle » Stacionární kotle se zabudovaným zásobníkem teplé vody

Medvěd - řada stacionárních litinových kotlů

  • Jednoduché ovládání
  • Snadná příprava teplé vody
  • Maximální bezpečnost
  • Minimalizace tepelných ztrát
  • Nenáročná údržba

Litinové kotle řady MEDVĚD jsou nejvhodnějším řešením pro modernizaci Vašeho stávajícího topného systému. Lze je připojit i ke starším systémům s otevřenou expanzní nádobou nebo jimi lze doplnit topný systém, používající jako zdroj kotle na tuhá paliva. Svojí masivní konstrukcí zaručují dlouhou životnost a jednoduchou obsluhou bezproblémový provoz.

Promyšlená konstrukce – vysoká účinnost

Litinové kotlové těleso se skládá z jednotlivých článků, které jsou speciálně konstruovány tak, aby teplo získané z paliva bylo v maximální míře předáno otopné vodě.

Hořáková deska je osazena dvěma až pěti trubicemi z nerezové oceli, které svojí důmyslnou konstrukcí přispívají k dosažení špičkových parametrů kotle. V kombinaci se speciálně navrženými tryskami dochází k rovnoměrnému promíchávání plynu se vzduchem, čímž je dosaženo vysoké účinnosti kotle a velmi nízkého obsahu škodlivin ve spalinách.

Spalinový proces splňuje nejnáročnější evropské normy.

Ovládací panel kotle

Praktické rozmístění prvků na ovládacím panelu zvyšuje jednoduchost ovládání kotle.

Bezpečnost - důležitý parametr kotlů

Důmyslná konstrukce přerušovače tahu optimalizuje spalovací podmínky a podporuje správný tah komína. V případě nestandardních odtahových podmínek (ucpání komína, mimořádné klimatické podmínky, atmosférické vlivy) systém kontroly komínového tahu – SKKT zajistí odstavení kotle z provozu, čímž zamezí ohrožení obyvatel objektu i okolí.

Medvěd KLZ – nejchytřejší z medvědů

Kotle řady KLZ jsou vybaveny špičkovou regulací, používanou u závěsných kotlů, jako je vestavěný mikroprocesor, plynulá regulace výkonu či ekvitermní regulace. Tuto řadu lze doporučit i pro nové domy a rekonstrukce.

Vestavěný mikroprocesor

Řídí nejen veškerou činnost kotle, ale také zabezpečuje ekvitermní řízení teploty a autodiagnostiku (např. přerušení dodávky plynu) a případné poruchové stavy zobrazuje na displeji.

Zajišťuje plynulou regulaci výkonu kotle na základě neustálého porovnávání skutečně dosahovaných hodnot s hodnotami požadovanými (nastavenými) uživatelem; tato regulace je proporcionální, tj. při větším rozdílu porovnávaných hodnot kotel pracuje s vyšším výkonem a naopak.

Ovládací panel

Pod lehce výklopným plastovým víkem je umístěn displej, na kterém se zobrazují teploty otopné vody nebo teplé vody a kódová čísla autodiagnostiky. Veškeré nastavování parametrů kotle probíhá velmi snadno pomocí dvou tlačítek.

Vybavení kotle

Dvě čerpadla (pro topení i teplou vodu), pojistné ventily a 10 litrová expanzní nádoba pro topení umožní rychlé a jednoduché připojení k topnému systému bez dodatečných investic.

Dostatek teplé vody

Vestavěný 90 litrový zásobník zajišťuje dostatečné množství teplé vody. Její ohřev má přednost před topením a probíhá vždy potřebným výkonem nezávisle na nastavení výkonu kotle. Účinný výměník zabezpečí rychlé ohřátí zásobníku. Zásobník obsahuje i přípojku pro cirkulaci teplé vody.

Regulace kotle

Kotel je vybaven ekvitermním regulátorem a spínacími hodinami. Spínací hodiny, zabudované v ovládacím panelu, umožňují uživateli předvolit časové úseky v průběhu dne, kdy je požadována tepelná pohoda, a časové úseky s teplotním útlumem (v noci, v době, kdy rodina odchází do zaměstnání apod.).

Ekvitermní regulace

Jedná se o způsob ovládání kotle, při kterém se teplota otopné vody řídí v závislosti na venkovní teplotě. Venkovní čidlo neustále sleduje změny počasí a regulátor tak podle nastavených závislostí může přizpůsobovat teplotu otopné vody (a tím teplotu v objektu) tak, aby v každém okamžiku byla zajištěna dokonalá tepelná pohoda. Doplněním tohoto systému pokojovým termostatem nebo termostatickými radiátorovými ventily lze vytvořit spolehlivý, ekonomický a příjemný způsob vytápění a zvýšit tepelnou pohodu.

Pro snadnou obsluhu regulátoru je v paměti nastaveno několik topných křivek, podle kterých je každé venkovní teplotě přiřazena konkrétní teplota otopné vody. Uživatel má možnost předvolit si pomocí tlačítka některou z křivek tak, aby průběh vytápění optimálně vyhovoval tepelným vlastnostem vytápěného objektu.

Součástí řídící jednotky jsou i spínací hodiny, na kterých si uživatel nastaví čas změny denního režimu kotle na noční útlumový provoz.

Ekvitermní regulace je součástí řídícího systému kotle, není potřeba dodatečných investic do speciálního regulátoru.

Výhody ekvitermní regulace

  • přizpůsobení teploty otopné vody podle okamžité venkovní teploty
  • výhoda zvláště v přechodném období roku, kdy je tento způsob regulace pružnější než klasický prostorový regulátor
  • při náhlých výkyvech počasí reaguje kotel řízený ekvitermem rychleji, než kotel řízený prostorovým termostatem
  • úspornější vytápění – do topné soustavy se dostává voda jen o takové teplotě, která je za daného stavu potřeba, tím jsou omezeny ztráty tepla v potrubních rozvodech

Medvěd KLO, PLO – jediný medvěd, který v zimě nespí

Kotle řady KLO a PLO sází na jednoduchou osvědčenou regulaci termostaty. Používají dvoustupňovou regulaci výkonu a nabízí možnost připojení zásobníku, spalinové klapky či oběhové čerpadla. Ve spojení se 100l zásobníkem nabízí v každém okamžiku dostatek teplé vody a tvoří navíc elegantní doplněk každé domácnosti.

Přehledný ovládací panel

Účelné rozmístění prvků na ovládacím panelu zvyšuje bezpečnost užívání kotle. Hlavní vypínač společně s prvky sloužícími k vizuální kontrole provozu jsou umístěny pod lehce výklopným víkem.

Prvky určené k nastavování parametrů kotle jsou chráněny čelním krytem kotle. Tím je zabráněno náhodné nebo neoprávněné manipulaci s nimi.

Pro zvýšení komfortu vytápění je možné kotel ovládat prostorovým programovatelným regulátorem.

Pro Vaši spokojenost

Přepínačem na ovládacím panelu lze jednoduše zvolit provozní režim kotle. V letním provozu kotel pouze nahřívá zásobník teplé vody, v zimě i topí. V přechodném období lze kotel přepnout na snížený výkon.

Nadstandardní výbavou kotle je termostat čerpadla, který spustí oběhové čerpadlo (není součástí kotle) až po dostatečném ohřátí otopné vody v kotlovém tělese. Výrazným zkrácením doby ohřevu je dosaženo značné úspory paliva a ochrany litinového bloku proti kondenzaci.

Dvoustupňová regulace – úspora paliva

Kotle KLO a PLO jsou vybaveny již osvědčenými spolehlivými dvoustupňovými plynovými ventily.

Během hlavní topné sezóny kotel pracuje na plný výkon, zatímco v přechodném období roku, kdy se venkovní teploty pohybují nad bodem mrazu, je možno přepnout na snížený výkon. Optimální provozní výkon kotle lze zvolit přepínačem na ovládacím panelu.

Snadná příprava teplé vody

Kotel MEDVĚD může spolupracovat se zásobníkovým ohřívačem teplé vody.

K propojení a zajištění správné a bezchybné komunikace mezi kotlem a zásobníkem nabízí PROTHERM vhodnou propojovací sadu.

Propojovací sada je univerzální pro propojení kotlů Medvěd všech velikostí se zásobníkem B100MS vpravo či vlevo. Tato sada obsahuje veškeré potřebné prvky včetně propojovacích hadic.


Probíhá aktualizace databáze.

Pro kompletní nabídku sortimentu v kategorii "Stacionární kotle se zabudovaným zásobníkem teplé vody" kontaktujte naše obchodníky.

Najít "Stacionární kotle se zabudovaným zásobníkem teplé vody" v celém sortimentu.
Nákupní košík
V nákupu pokračujte
kliknutím na celkovou
částku Vašeho zboží.
Celkem:
0,- Kč
Akční nabídka

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím